Як мотивувати команду на роботу?

Чому ваші люди працюють не так ефективно, як ви?
Інтерселіка блог
Ви відданий своїй справі керівник, який намагається надавати приклад своїм людям, але у вас виникає відчуття, що ваші люди працюють не так ефективно, як ви очікуєте?

Хороша новина полягає в тому, що ви не самотні в цьому і цю проблему можна хоча б частково вирішити.

Погана новина полягає в тому, що вам доведеться зізнатися собі, що ви несете відповідальність за такий стан справ. Як мотивувати команду працювати? Відповідь нижче.

З нагоди проведення тренінгів ми все частіше контактуємо з молодими, амбітними керівниками груп, які скаржаться, що занадто захоплені своєю роботою, але все ж таки цей ентузіазм не виливається в результати своїх людей і всієї команди. Часто чуємо від керівників: «Я викладаюся на повну, і в мене таке враження, що мої менеджери з продажу хочуть тільки сидіти ці 8 годин і робити за цей час якнайменше».

Менеджер – це людина, яка має вирішувати проблеми та створювати нові можливості для розвитку. Сумно, що більшість менеджерів хочуть відсидітися ці 8 годин і насправді зробити за цей час якнайменше — бажано той мінімум, який необхідний для збереження свого становища та відносного спокою. Це нормальна людська поведінка, кожен з нас хоче робити якнайменше і отримувати за це максимально можливу винагороду. Деякі керівники забувають про це: вони самі дуже мотивовані та очікують, що їх люди теж будуть мотивовані.
Як це виглядає з погляду працівника? Якщо керівник не каже, що щось не так, то працівник задоволений рівнем роботи. Співробітник продовжує лінитися, а молодий керівник бере на себе все більше і більше обов'язків, сподіваючись, що колектив якось наслідуватиме його приклад. Якоїсь миті він вибухає і виплескує весь свій гнів. Декілька днів команда працює ефективніше, щоб керівник знову не кричав, і це підтверджує, що на його команду працює тільки метод палиці.

Ви можете довго керувати командою з цим ціпком, але команда або розвалиться, або навчиться змушувати керівника думати, що вони працюють, коли насправді вони просто вдають, що важко працюють. Одне можна сказати напевно: з методом палиці керівник ніколи не стане лідером, за яким слідує його команда.

Якщо ви хочете, щоб ваша команда працювала ефективно, ваші співробітники повинні точно знати, чого ви від них очікуєте. Це мають бути конкретні факти, а не спільні гасла політичних кампаній, які попри гарне звучання нічого не роблять. Співробітники повинні точно знати, за що вони відповідають.
Ви повинні хвалити їх щоразу, коли вони роблять те, що повинні, і вказувати їм, що вони роблять неправильно. Завдяки цьому ваші співробітники регулярно знатимуть, що ви можете бачити погано виконану роботу, але ви також можете похвалити їх за хорошу роботу. Найбільша проблема для багатьох керівників — впадати в крайнощі. Одні лише кричать і звертають увагу, а інші лише хвалять. Ваш співробітник повинен знати, коли він робить свою роботу добре, а коли погано.

Наступне, що ви повинні знати, що насправді мотивує ваших людей? Чому вони мають працювати більш ефективно? Що це дасть їм у короткостроковій перспективі і як вони досягнуть своїх довгострокових цілей. Чи знають вони свій шлях розвитку? Чи знають вони, що вони можуть отримати, працюючи старанно та ефективно? Без цього вашим співробітникам буде важко мотивувати себе, і ви будете єдиним, хто залишиться після робочого дня, і ви задаватиметеся питанням, «коли ж вони почнуть ефективно працювати без мого контролю».

Тема мотивації та продуктивності – дуже широка тема. Для багатьох керівників на початку їх управління включення цих двох порад у щоденну роботу з командою призведе до значного підвищення продуктивності та задоволеності як роботою, так і командою.
Запишіться на консультацію
Оприділимо зони росту та допоможемо збільшити прибуток Вашої компанії
Ми наполегливо працюємо щодня, щоб зробити наших клієнтів щасливими.
© 2022 Interselica consulting
ФОП Тягнирядко І.О.

Навігація