8 звичок ефективного продавця
Якими якостями володіють успішні продавці та, що веде їх до успіху у продажах?
Інтерселіка блог
Чому комусь вдається продавати, а комусь ні?
Ви іноді замислюєтеся, що змушує вас насилу досягати поставленої мети, а колега, що сидить за столом поряд з вами, знову завоював звання найкращого продавця місяця та отримав премію і похвалу керівництва?

Бажаєте дізнатися, як бути успішним продавцем і які звички є у кожного сильного продавця? Читайте поради про те, як ним стати!
Ви, мабуть, думаєте, що щось робите не так. Не обов'язково. Можливо, колега просто звертає увагу на речі, про які ви не думаєте. Хороша новина в тому, що нічого не втрачено – все можна запам`ятати та навчитись, адже бути сильним продавцем – це питання не вродженого таланту, а звички. Суть навичок у тому, що їх можна тренувати. Сильними продавцями стають, а не народжуються ними.
Ось 8 звичок успішного продавця
1
Орієнтований на професійний розвиток
Світ рухається вперед. Ви теж повинні. А якщо ні, то в якийсь момент ви виявите, що сильно відстали. Не дивуйтеся потім, що інші досягають успіху, а ви давно не закрили жодної угоди. Цілями продавця є не тільки результати продажу, а й безперервне навчання. Ефективні продавці знають, що однією з найважливіших речей є концентрація на професійному розвитку та постійна робота над підвищенням кваліфікації. Завдяки цьому вони можуть йти в ногу з розвитком компанії та мінливими очікуваннями клієнтів.
Одного разу в інтерв`ю Браян Трейсі розповів журналісту про ситуацію яка трапилась з ними на одному з його виступів. Під час виступу підвівся один чоловік і сказав "Браян, я хочу сказати, що Ваші методики не працюють..." Б.Трейсі уточнив у чоловіка, що саме він має на увазі, і той відповів "Я пробував використовувати Ваші методики, вони деякий переіод часу попрацювали і перестали".

Браян довго не думаючи запитав слухача, "а що саме не працює у моїх методиках?" слухач відповів, що методики актульні тільки якийсь період часу, а потім не працюють. Тоді Браян запитав його "А що Ви робили тоді чого не робите зараз?" і чоловік відповів "Я тоді читав кожного дня книги по продажах, аналузвав свою роботу, будував плани та приділяв багато часу розвитку" - і тут чоловік побліднів на лиці від того, що він усвідомим. Раніше він приділяв час розвитку та навчанню але з часом коли появилась сім`я, більше робочих обов`язків і він переїхав в інший кінець міста у нього в загалі не залишилось часу на особистий розвиток та використання нових технологій.
Як це зробити? Як стати найкращим продавцем? Читайте книги та блоги про галузь, в якій ви працюєте, переглядайте портали новин, щоб бути в курсі тенденцій. Слухайте подкасти та беріть участь у вебінарах з продажу, які надихнуть вас. Записуйтесь на тренінги та галузеві зустрічі, завдяки яким ви отримаєте нові навички. Проведіть аудит Ваших активних знань та виокремте те, чого не знаєте.
Читання однієї книги або участь у випадковому тренінгу не перетворить вас на супергероя продажів за кілька годин, але у довгостроковій перспективі ви отримаєте ефект банку. Читайте, слухайте, беріть участь у заходах і обов'язково записуйте найнатхненніші ідеї. Ви побачите, що завдяки цьому ваші результати продажу з часом покращаться.
И небольшой, но важный ответ: эффективный продавец имеет образование не только в областях, связанных с его отраслью. Он также в курсе новостей из мира продаж, последних психологических исследований и тенденций.
2
Ставить та реалізує цілі
Більшість продавців належить до цілей, поставлених начальником чи керівником групи, як до тягаря. Що ж, ви можете це зробити, але негативно далеко не поїдеш.
Ефективні продавці не тільки відносяться до низхідних цілей для продавця як до виклику, але й ставлять перед собою завдання, які необхідно виконати, та піклуються про їхнє виконання. Якщо вам складно підтримувати такий режим на початку, домовтеся з колегами про контроль один одного та зробіть перерву.
Цілі для менеджера з продажу повинні бути вкрай важливими не лише з точки зору матеріальної вигоди. Зосередженість на цілях мотивує вас. Більше того, це не тільки допоможе вам стати ефективним продавцем, але й змусить вас інтегруватись із колегами.
3
Розставляє пріоритети
Ефективний продавець може не лише розділити свою роботу на етапи та досягти цілей продавця, але й визначити, які завдання важливі, а які можуть зачекати. Коротше кажучи, він може встановлювати пріоритети. Більше того - він знає, скільки більше чи менше часу потрібно витрачати на окремі заняття.

Завдяки цьому він береться за найважливіші питання насамперед і не витрачає час на дрібниці. Як стати успішним продавцем? Навчіться розставляти пріоритети.
4
Він завжди закінчує розмову заявою
Немає нічого гіршого, ніж розмова в нікуди. Як для покупця, так продавця. Витрата часу на обговорення, які не призводять ні до чого, крім марнування часу та енергії.
Є така можливість, що ви можете продати під час кожної розмови. Проте потрібно прагнути зробити заяву під час розмови, щоб визначити наступний крок, який просуне угоду вперед. Це може бути, наприклад, пропозиція протестувати продукт, організація демо-презентації або ще один телефонний дзвінок.

Важливо, щоб у вас стало звичкою домагатися таких заяв. Завдяки їм ви просунете свої продажі вперед. Невеликими кроками, але ефективно. І вам не доведеться довго думати про те, як стати добрим менеджером з продажу.
5
Стримує свої обіцянки
Чи є щось, що підриває довіру до людини більше, ніж невиконана обіцянка? Ні. Цей принцип працює не лише у стосунках із друзями, а й у спілкуванні покупець-продавець.

Якщо ви хочете стати успішним продавцем, перше, що потрібно зробити, це виконати свої обіцянки. Ну і що, якщо ви хочете переконати клієнта купити, ви обіцяєте йому золоті гори, якщо потім з'ясується, що ваші запевнення не мають нічого спільного з реальністю? Це не те, що робить добрий продавець.

Ви втратите не лише клієнта, а й його довіру. В результаті ваша компанія лише збагачуватиметься проблемами та згубними думками, наприклад, у соціальних мережах.

Висновок: воно того не варте. Один із принципів гарного продавця — взаємна довіра. Ділові відносини будуються на довіру. Перш ніж дати обіцянку, успішний продавець перевіряє, чи він зможе виконати ці обіцянки.
6
Відзначає успіхи
Люди мотивовані різними речами, але для більшості з нас успіх та компліменти є ефективним паливом. Ніщо так не надихає нас, як похвала та усвідомлення того, що ми робимо щось правильно.

Заведіть блокнот, в який ви записуватимете всі свої досягнення. Такий блокнот не тільки підніме настрій, а й мотивує на роботу та дозволить оцінити свою діяльність.

Приклад: Консультант, який працює в галантерейному магазині, ставить питання, як стати хорошим продавцем одягу. Відмінний спосіб стати ефективним продавцем - просто робити нотатки, аналізувати та робити висновки з усіх успішних бесід із клієнтами. Завдяки цьому закріплюються гарні звички та відточується техніка продажів.
7
Перевіряє результати роботи
Ви можете йти вперед і сподіватися, що щось вийде. Іноді це навіть виходить, але неорганізованість та зайва спонтанність не сприяють роботі у продажу.

Але завдяки регулярним перевіркам роботи ви можете легко переконатися, що все правильно і йде за планом, а якщо щось піде не так - швидше вжити відповідних заходів.
8
Він відпочиває і дбає про себе
Як би там не було, ви напевно знаєте з власного досвіду, що усміхнені та добрі люди викликають більше симпатії. Якщо ви так поводитесь зі своїми клієнтами, ви, безумовно, досягнете кращих результатів у продажах.

Успішні продавці встановлюють час не лише для дій, а й для відпочинку. Якщо ви хочете приєднатися до цієї групи: висипайтеся (це зробить вас творчішим і продуктивнішим), пийте багато води (ви уникнете втоми і головного болю), займайтеся спортом, який допоможе вам розслабитися і зняти напругу.

Нелегко досягти рівня кожного успішного продавця. Однак, якщо ви наслідуватимете зібрані нами звички і поради, ви швидко знайдете відповідь на питання «Як бути хорошим продавцем», адже ви самі станете ним!
© 2022 Interselica consulting
ФОП Тягнирядко І.О.

Навігація