Інтерселіка блог

Як створити програму адаптації персоналу?

Покроковий алгоритм для створення програми адаптації + чек лист
Кожен бізнес стикається з завданням створення програми адаптації та навчання продавців. На своєму початку більшість компаній не має можливості вливати багато коштів у послуги консультантів по продажах та маркетинг, і тому намагається знайти приклад програми адаптації працівника або десь скачати готову програму адаптації. У цій статті ми дамо Вам базовий чек лист адаптації працівника. Розглянемо на прикладі навчання менеджерів по продажах.
  • Адаптація менеджера з продажу
  • Адаптація помічника
  • Адаптація керівника відділу продаж
  • Адаптація директора

1

Що таке адаптація персоналу?

Адаптація, або онбординг персоналу – це процес, який компанії проходять, щоб привітати та інтегрувати нових співробітників у компанію. Саме це визначення передбачає, що процес адаптації на новому місці виходить далеко за рамки першого дня на роботі: він продовжується доти, поки співробітники повністю не пристосуються до своєї ролі та команди.

І це головна відмінність адаптації від орієнтації. Адаптація співробітника в компанії відноситься до будь-якої дії, яка допомагає зрозуміти, як усе працює в новому робочому середовищі, познайомитися з культурою компанії та відчути себе потрібним та цінним у новій команді.

Ознайомлення з компанією – це лише перший крок в адаптації. Нові співробітники вивчають основи нового середовища: наприклад, вони можуть ознайомитися з офісною будівлею та політикою компанії, зрозуміти свої посадові обов'язки і познайомитися зі своїми колегами.

Навіщо компаніям потрібна адаптація?
Згадайте свій перший день на будь-якій роботі. Швидше за все, ви були схвильовані і нервували. Якщо ви не отримуєте достатньої уваги та інструкцій у перші дні, це може негативно вплинути не лише на настрій, а й на мотивацію.

Відсутність правильної адаптації це одна з причин, через які багато нових співробітників кидають роботу протягом перших трьох місяців. Це величезна втрата компанії, якій доводиться повторювати дорогий процес найму, щоб знайти заміну. І це не рахуючи ресурсів, витрачених на навчання та зарплату нового співробітника протягом роботи в компанії.

Правильна адаптація нових співробітників може значно вплинути на утримання персоналу у вашій компанії. Ще одна перевага хорошої політики онбордингу полягає в тому, що нові співробітники швидше досягають повної продуктивності. Якщо вони не отримують адекватної допомоги від відділу кадрів або їхнього менеджера, то просто намагаються розібратися з усім самостійно і ваша компанія втрачає потенційний дохід. Якщо нові співробітники проходять через добре організований процес адаптації, вони швидше освоються на новій посаді і стануть більш цінними для своєї команди та компанії.

Адаптацію повинен мати не тільки оффлайн відділ продажів, а й віддалений відділ продажів також. Віддаленим співробітникам набагато складніше розібратися з усіма інструментами та правилами компанії, вони відірвані від команди і потребують продуманого і добре спланованого процесу дистанційного онбордингу ще більше.

7 кроків для створення програми адаптації світового рівня
Створити ефективну програму адаптації не так просто, як здається на перший погляд. Потрібно підійти до цього питання стратегічно та врахувати всі чинники.

Занурити у культуру компанії
Багато талановитих новачків намагаються асимілюватися в нових культурах і їм складно відчути себе частиною команди. А іноді, нові співробітники, які займають управлінські та лідерські ролі, приносять із собою свої старі корпоративні звички, що, очевидно, не найкраще впливає на атмосферу в компанії та її корпоративну культуру.

Витратьте час, щоб завантажити нових співробітників у ваші цілі та культуру. Будьте чесні з ними, адже немає нічого гіршого, ніж не виправдати сподівань нових співробітників.

Враховувати аудиторію
Організації часто будують свої програми, зосереджуючись лише на змісті, і не витрачають достатньо часу, щоб успішно передати цю інформацію.

Сьогодні, у компаній є всі умови для того, щоб розробляти автоматизовані програми, які відповідають інтересам, технічним звичкам та поведінці співробітників на робочому місці. Створюйте такі адаптаційні практики, які будуть комфортними та ефективними для кожного співробітника.

Зменшити темп
Компанії мають жахливу звичку прискорювати адаптацію людей і давати їм великі обсяги інформації вже в перший день не знаючи скільки повинна тривати адаптація нового працівника. Не поспішайте та не змушуйте новий персонал вивчити за кілька днів усі тонкощі бізнесу. Пам'ятайте, що адаптація персоналу – це гонка.

Крім того, якщо ми знаємо, що перші шість місяців роботи є найпоказовішими, чому ми повинні зосередитися на онбордингу лише у перші 10-20 днів? Адаптація набагато триваліша і масштабніша, ніж багато хто вважає.

Розповісти, як усе влаштовано
Багато нових співробітників приєднуються до команди та отримують лише інформацію, пов'язану з їх конкретним відділом. Працівників залишаються практично без поняття про те, що відбувається з рештою бізнесу. Для працівників стає все більш важливим співпрацювати та спілкуватися між відділами, щоб допомогти організації впроваджувати інновації та швидше адаптуватися.

Тому перш ніж повністю занурити нового співробітника в нюанси роботи його відділу, розкажіть, як компанія функціонує в цілому.
Мотивувати мету

Якщо ви наймаєте когось, це означає, що вони є важливою частиною вашого стратегічного плану. Незалежно від того, чи є новий співробітник частиною команди прибирання або старшим керівником, кожен відіграє певну роль у втіленні вашої стратегії в життя.
Остап Бачинський
СЕО Інтеселіка консалтинг
Остап - це тренер та консультант по продажах з більш ніж 5 річним успішним особистим досвідом продажів та переговорів. Остап продавав ІТ послуги, юридичні послуги, навчальні програми, будівельні роботи, консалтингові послуги, та інше.
Запишіться на консультацію
Оприділимо зони росту та допоможемо збільшити прибуток Вашої компанії
Ми наполегливо працюємо щодня, щоб зробити наших клієнтів щасливими.
© 2022 Interselica consulting
ФОП Тягнирядко І.О.